Tanie hotele i noclegi, agroturystyka w okolicach Bolesławca

Wydaje się nam, że miejscami, jakie szczególnie warto odwiedzać w Polsce do góry, morze i mazurskie jeziora. Jeśli Zakopane to oczywiście też Kraków. Nad Morzem Bałtyckim, choć nie zawsze sprzyja pogoda zwykle – masa turystów. Mazury bardzo popularne, ale co z innymi regionami naszego kraju. Może zwyczajnie mało o nich wiemy. A tu proszę Dolny Śląsk kusi, zachęca do odwiedzin a ma się czym chwalić. Na terenach południowo- zachodniej Polski, nad Odrą środkową, panuje niepowtarzalny klimat. Dzieje się tak szczególnie za sprawą otoczenia przyrodniczego. Stolicą jest Wrocław, także godny polecenia, ale dla tych, którzy wolą nieco odpocząć od miasta, spokojniejszym i bardziej sprzyjającym wypoczynkowi może okazać się Bolesławiec.

Miasto znane z kilku względów: poprzez Zakłady Ceramiczne, najdłuższy kamienny wiadukt w Polsce i Europie oraz położenie geograficzne. Wspaniała okolica, rozciągających się na terenie Borów Dolnośląskich obszarów leśnych, zapewni zdrowy wypoczynek. A jeśli już wędrować w tamte okolice to na pewno nie na jeden dzień. Poznanie samego Bolesławca i okolic wymaga dłuższego pobytu. Zarezerwujemy go online, a za pośrednictwem Internetu znaleźć można tani nocleg w Bolesławcu nie tylko w hotelach, ale i gospodarstwach agroturystycznych. Ponieważ tamtejsze obszary sprzyjają rozwijaniu się takiej działalności, trzeba korzystać.

Właściciele domków letniskowych, kwater lub pokoi do wynajęcia w prywatnych gospodach agroturystycznych oferują naprawdę przystępne ceny. Wybierając taki nocleg skorzystać można dodatkowo z usług stadnin koni, powstałych w niedalekiej odległości od Bolesławca a i relaks nad jeziorkiem jest w zasięgu ręki.

W centrum miasta do dyspozycji gości wstępujących w bolesławieckie progi są takie obiekty noclegowe jak: Pensjonat Avalon II, Villa Minerwa i hotel Elite. Trzygwiazdkowy hotel Protea położony jest 2km od centrum. Oferuje pokoje dla jednej osoby w cenie od 150 do 380 zł. Inny hotel usytuowany na obrzeżach miasta to Garden. Jego charakter jest wyjątkowy, ponieważ posiada antyczne wyposażenie i dodatkowo ulokowany jest w pobliżu parku.