Restauracje, pizzerie, catering, kluby

Bolesławiec to miasto niewielkie w porównaniu z innymi większymi i rozsławionymi ośrodkami Dolnego Śląska. Stamtąd już bardzo blisko do granicy polsko- niemieckiej. Jego powierzchnia to zaledwie 23 km 2, jak zatem można zorganizować sobie czas wybierając się na urlop właśnie tam? Rzecz jasna koniecznością jest zobaczenie i zwiedzenie najważniejszych zabytków Bolesławca. Ma on ich sporo, niektóre imponują swoim wiekiem inne wyglądem lub rozmiarami. Szczególnie długo w pamięci turystów wyjeżdżających z Bolesławca pozostaje wiadukt. To budowla mająca prawie 500 m długości. Uważana za najdłuższą tego typu w Polsce a nawet Europie. W całości jest zbudowany z kamienia i robi naprawdę duże wrażanie.

Pewnie, by każdemu z zabytków bolesławieckich przyjrzeć się z bliska, doceniając jednocześnie kunszt, potrzeba kilku dni. Nocleg można sobie wybrać w samym centrum, nieco droższy, ale za to komfortowy, lub też na obrzeżach miasta. Okoliczne mniejsze miejscowości Bolesławca również są pod tym względem godne polecenia. Tanie a nie mniej wygodne pokoje i kwatery w domach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych sprawią, że poczujemy się wyjątkowo.

Spacer uliczkami Bolesławca, szczególnie plantami, napawa refleksją. Z każdym krokiem można podziwiać wyłaniające się atrybuty miasta a po tak długim i wyczerpującym wędrowaniu, koniecznie trzeba zawitać do restauracji na smaczny obiad lub kolację albo w przerwie zwiedzania wpaść na kawę. Z pewnością każdy turysta, który znajdzie się w Bolesławcu, zbędzie mógł zjeść coś, co zadowoli jego podniebienie.

Zwykle wędrując po mieście mamy ochotę na coś szybkiego. Pizza lub inne błyskawiczne danie, będzie najlepszym wyborem a jeśli tak to najlepiej udać się do pizzerii Rafaello lub Peppe Pizza gdzie podaje się także naleśniki. Napotkać można ponadto wiele barów szybkiej obsługi. Wśród restauracji najpopularniejsze i najlepiej ocenianie są Kurna Chata, Inna Bajka, Gospoda Kruszyna a typowo regionalne jedzenie serwuje się w Opałkowej Chacie. Ale rozrywka to nie tylko spacery, zwiedzanie i jedzenie, to również dobra zabawa na wieczór. Pod tym względem bolesławieckie kluby zapraszają na dyskoteki, imprezy cykliczne i okazjonalne.