Park wodny Orka w Bolesławcu

Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach wypoczynek bez ruchu. To ważna rzecz. Warto wymagać od siebie odrobiny wysiłku, po to by być zdrowym i czuć dobrze w każdej sytuacji. Wylegiwanie się na leżaku, spędzanie całych dni przed telewizorem, czy też na pogaduchach przy piwie owszem jest przyjemne ale niemodne. Dzisiaj gdziekolwiek wyjeżdżamy oferuje się nam sposobność aktywnego odpoczynku. I to jest bardzo fajna sprawa.

Możliwości jest mnóstwo, wypożyczalnie rowerów, przyjemne ścieżki spacerowe, do pokonywania z kijami nordic walking w rękach pływanie rowerkami wodnymi po jeziorze czy też pływanie w basenie. A no i tu dochodzimy do tego co chyba wszyscy uwielbiają. Pluskanie się w basenie to radocha dla całkiem małych i całkiem dużych a ponadto, jakie zdrowe. Bolesławiec nie musi się martwić, że jego goście przybywający z różnych zakątków Polski a może nawet z zagranicy nie będą mieli gdzie wypoczywać. Zaprasza, bowiem do Orki. To bolesławiecki park wodny i jak przystało na takie miejsce obfitujący w wiele atrakcji dodatkowych. Kryta

Pływalnia Sportowo- Rekreacyjna w Bolesławcu znajduje się na Placu Księdza Jerzego Popiełuszki. Będąc już na basenie można zwyczajnie popływać lub też skoczyć do saunarium, solarium lub na masaż. Do dyspozycji mamy także siłownię. Jak widać Orka jest bardzo dobrze przygotowana na różnych gości. Całe rodziny z dziećmi spędzą tam przyjemnie czas. Zapaleni pływacy, którzy będą chcieli sprawdzić swoje możliwości na basenie rekreacyjnym o powierzchni 200m2.

Świetną zabawę do tego zapewniają takie atrakcje jak dzika rzeka, leżanki powietrzne, wodne kaskady, armatki wodne czy też gejzery. Ważną rzeczą jest fakt, że obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. No a jeśli nie wypoczynek w wodzie to może squash. W budynku parku wodnego utworzono klatkę do squasha obok dużej hali do ćwiczeń również o powierzchni 200m2. Natomiast sama klatka ma 68m2. Nie można się nudzić w żadnym razie podczas pobyty w Bolesławcu. Basen umili czas spędzony aktywnie, restauracje i pizzerie bolesławieckie zapewnią smaczny posiłek a jeśli już nasycimy głód i zmęczy nas pływanie to kino lub teatr zapraszają na rozrywkę kulturalną.