Kino, teatr, wydarzenia kulturalne

Atrakcje Bolesławca są liczne. Nie dość tu wymienić zwiedzanie wspaniale zachowanych zabytków oraz ruin słynnego bolesławieckiego zamku. Już sam spacer plantami i innymi uliczkami Bolesławca sprawia, że można poczuć wyjątkową atmosferę miasta. Od tego z pewnością należy zacząć. Zaplanowanie wędrówek po Bolesławcu nie będzie trudnym zadaniem, jego powierzchnia nie jest duża, jednak, wszystkie miejsca warto odwiedzenia, będą wymagały oświęcenia większej, uwagi i czasu. A naprawdę warto.

Miasto słynące z fabryki wyrobów ceramicznych proponuje wycieczkę po Muzeum ceramiki, a może nawet udział w dniach ceramiki odbywających się sierpniu. Wiele wydarzeń kulturalnych w Bolesławcu ma miejsce w miesiącach wakacyjnych. Warto, więc tak planować wyjazd by móc skorzystać jak najwięcej. Samo zwiedzanie jest o wiele przyjemniejsze latem, jednak trzeba podkreślić, że niektóre miejsca Bolesławca wyglądają wprost bajecznie jesienią. Kiedy liście drzew zmieniają swoją kolorystykę wędrówka nad staw miejski i plantami to prawdziwa rozkosz dla zmysłów.

Nieco na uboczu Dolnego Śląska ulokowany Bolesławiec, jest otwarty i przygotowany na każdego turystę. Czy to piesze wędrówki w okolicach czy też wypoczynek na basenie, uda się zrealizo9wać jedno i drugie. W zakresie aktywnego spędzania czasu Wodny Park Orka w Bolesławcu jest kompleksowo przygotowany, dając możliwość pływania, gry w squasha czy ćwiczeń na siłowni. Rozrywka kulturalna tez jest na wysokim poziomie.

Teatr Stary w Bolesławcu to budynek zabytkowo- użytkowy powstał z przebudowy arsenału. Przeszedł on także generalny remont w roku 2011 i teraz może cieszyć oko mieszkańców jak i turystów doskonałą kondycją. W chwili obecnej udostępniane są na bieżąco informacje o wystawianych spektaklach. Ponadto w teatrze organizowane są warsztaty i rozmaite koncerty. To rozrywka dla lubiących teatr, natomiast na dobry film zaprasza bolesławieckie kino FORUM. Obejrzymy tam również repertuar w 3D.